משלוח חינם! לנקודת איסוף - בהזמנה מעל 200 ₪, עם שליח - בהזמנה מעל 350 ₪
אמצעי תשלום
0
0

מדריך מוצצים מלא

לטקס גומי טבעי לעומת סיליקון

פטמות המוצץ של ביבס עשויות משני חומרים שונים: לטקס גומי טבעי וסיליקון. לעתים קרובות שואלים אותנו ההורים איזה חומר עליהם לבחור ומה עדיף. אל תדאגה, אנחנו כאן כדי לעזור ולהדריך אותכם.

לטקס גומי טבעי

לטקס גומי טבעי הוא חומר טבעי העשוי מנוזל חלבי דביק שנקז מעץ החווה. הנוזל מתעדן לגומי החום/צהוב שאתם מכירים מהמוצצים; חומר סופר רך, אלסטי וגמיש הדומה מאוד במרקם לפטמה הרכה של האם.

החומר הטבעי מגיע עם תהליך הזדקנות טבעי המושפע מתופעות טבעיות כמו אור אולטרה סגול, אוויר, רוק וחום. הגמישות של החומר מאפשרת לפטמה לשנות צורה וגודל בגלל הוואקום החזק של התינוק, זה אומר שהפטמה במקרים מסוימים יכולה להתרחב אם היא לא מוחלפת בזמן.

מוצצי לטקס יש לחטא תוך כדי טבילה במים חמים ולא להרתיח ולהחליף כל 4-6 שבועות מטעמי בטיחות והיגיינה.

מאחר והלטקס הוא חומר טבעי יכול גם להתרחש שינוי צבע.

סיליקון

סיליקון הוא חומר היפואלרגני, נטול ריח ונטול טעם, הידוע בטוהר שלו. הוא 100% ללא מרכיבים מזיקים ומשבשים את המערכת האנדוקרינית כמו BPA, PVC ופתלטים. הפטמה השקופה החלקה אינה רכה כמו לטקס, אך היא שומרת על צורתה, אינה מזדקנת ויכולה לעמוד בטמפרטורות גבוהות.

קיימים שני סוגים שונים של סיליקון. 1. סיליקון למוצרים למגע עם מזון (בדרגת מזון), או 2. סיליקון למוצרים פרמצבטיים ומכשירי שתלים (בדרגה רפואית). ההבדל העיקרי בין שני הסוגים טמון בשימוש בהם:

סיליקון בדרגת מזון משמש למוצרים למגע עם מזון ובין היתר לפטמות מוצץ סיליקון, שם חיוניים ערכי מתיחה טובים במיוחד.

סיליקון בדרגה רפואית משמש למוצרים פרמצבטיים ולהתקני שתלים ונבדק להתאמה ביולוגית, תכונה שאינה רלוונטית עבור פטמות מוצץ. סיליקון בדרגה רפואית לא אומר שהוא באיכות גבוהה יותר או עם תכונות מכניות טובות יותר כתוצאה מכך.

שתי הדרגות מיוצרות תחת נהלי בקרה איכותיים על מנת לעמוד בתקנות הקיימות ולוודא שאין פגיעה בבני אדם ובסביבה.

פטמות הסיליקון של ביבס עשויות מסיליקון באיכות מזון.

מסיבות היגייניות עדיין מומלץ להחליף את המוצצים כל 4-6 שבועות.

 

במה כדאי לבחור?

שני החומרים שונים מאוד ויש להם תכונות נהדרות.

חומר:

לטקס גומי טבעי הוא חומר טבעי, בעוד שסיליקון הוא חומר תעשייתי. הסיליקון בו נעש שימוש במוצצי ביבס הוא סיליקון באיכות מזון, שהוא 100% נקי ממרכיבים מזיקים.

 

עמידות:

לטקס מגיע עם תהליך הזדקנות טבעי המושפע מתופעות טבעיות כמו אור אולטרה סגול, אוויר, רוק וחום. מוצצי סיליקון חזקים יותר ממוצצי לטקס, הם שומרים על צורתם, אינם מזדקנים, ויכולים לעמוד בטמפרטורות גבוהות ולהחזיק מעמד זמן רב יותר. עם זאת, הם אינם רכים כמו מוצצי לטקס.

החלפה:

ההמלצה היא להחליף את המוצצים כל 4-6 שבועות מטעמי בטיחות והיגיינה – ללא קשר לחומר.

זיהוי:

לטקס גומי טבעי רך ודומה לשד האם יותר מסיליקון. רוב האימהות בוחרות להתחיל עם לטקס מכיוון שיש לו תחושה טבעית ורכות גבוהה יותר, אולם בסופו של דבר המדד העיקרי אמור להיות ההעדפה של התינוק שלכם.

אלרגיה:

סיליקון הוא חומר ידידותי לאלרגיה, ולכן אם יש לכם אלרגיה ללטקס במשפחה, כדאי לבחור בסיליקון.

ריח וטעם:

הסיליקון הוא חסר ריח וטעם, בעוד ללטקס יכול להיות ריח וטעם קליל האופייני לגומי.

ניקוי:

לטקס גומי טבעי חמטאים על ידי טבילה במים חמים ולא מרתיחים – שופכים את המוצצים במים רותחים ונותנים להם להשרות כ- 5 דקות. אין להשתמש במיקרוגל או סטרליזטור. מוצצי סיליקון, לעומת זאת ניתן לחטא במיקרוגל.

 

תינוקות הם שונים

כשזה מגיע לפטמה של מוצץ אין חומר נכון או לא נכון כי כל התינוקות שונים. זה יכול להיות נחוץ לנסות חומרים שונים כדי למצוא את ההתאמה המושלמת עבור הילד שלכם. יש תינוקות שמעדיפים חומר מסוים בעוד שלאחרים אין העדפות כלשהן והם יקחו כל חומר שתציעו.

 

מדריך המוצצים. איזה מוצץ לבחור?

מוצצים שונים

כשזה מגיע לפטמה אין גודל או צורה נכונים או לא נכונים, כי כל התינוקות שונים. לקטנטנים יש העדפות שונות, טכניקות יניקה שונות ואנטומיה שונה של הפה. לכן, אנו מציעים מוצצים שונים העונים על כל הצרכים השונים הללו.

ייתכן ויהיה צורך לנסות צורות וגדלים שונים כדי למצוא את ההתאמה המושלמת לילד שלכם. יש תינוקות שמעדיפים צורה, גודל או חומר מסוים של פטמה, בעוד שלאחרים אין העדפות כלשהן והם יקחו כל צורה, גודל או חומר שתציעו.

 

פטמה עגולה

הפטמה העגולה מזכירה את הצורה והגודל של הפטמה הרכה של האם ומעודדת מיקום לשון וטכניקת מציצה דומה לזו של ההנקה, שכן הצורה העגולה מאפשרת לצידי הלשון להתרומם מסביב לפטמה.

 

המוצץ מצויד בשסתום, המשחרר אוויר כאשר התינוק משתמש בפטמה. מערכת אוורור זו גורמת לאוויר מתוך הפטמה להידחף החוצה דרך השסתום ובכך לשטח את הפטמה לצורה טבעית המדמה את חלל הפה של התינוק. השסתום הינו גם הסיבה להצטברות המים בתוך הפטמה לאחר ניקוי וחיטוי. אם זה המקרה, פשוט שטחו את הפטמה כדי להוציא את עודפי המים.

ביבס מציעים שלושה עוגני פלסטיק שונים עבור הפטמות העגולות שלהם – כדי לספק את הביקוש למראה שונה וחומרי פטמה שונים:

 

קולור – הינו מוצץ ביבס המקורי שקיים בשוק כבר למעלה מ-40 שנה. צורת הבסיס שלו עגולה עם שלושה פתחי אוורור וידית-טבעת ביבס עגולה עם חריטת לוגו. העוגן תוכנן בקפידה כדי להימנע ממגע עם עור רגיש ועדין סביב פיו של התינוק ובכך למנוע הצטברות לחות. ההבסיס הפלסטי מגיע במידה אחת ללא קשר לגודל הפטמה. מוצצים מדגם זה זמינים בצבעים שונים במידה 1 ו-2 של הפטמה.

ראה את כל מוצצי קולור שלנו כאן 

 

בוהמיה –  שואב השראה מהסגנון הבוהמייני המודרני. עם האלמנטים הטבעיים והצללית האורגנית שלו, הוא מופיע בעיצוב רענן, יצירתי ואסתטי. העוגן תוכנן בקפידה כדי להימנע ממגע עם עור רגיש ועדין סביב פיו של התינוק כדי למנוע הצטברות לחות. הבסיס מגיע במידה אחת ללא קשר לגודל הפטמה. זמין בלטקס במידות 1 ו-2.

 

ראה את כל מוצצי בוהמיה שלנו כאן 

 

דה ליוקס הוא מוצץ מודרני ונצחי, עם חזית מוגדלת. העוגן תוכנן בקפידה כדי להימנע ממגע עם עור רגיש ועדין סביב פיו של התינוק כדי למנוע הצטברות לחות. הבסיס מגיע במידה אחת ללא קשר לגודל הפטמה. דה ליוקס זמין גם בלטקס וגם בסיליקון. מידות 1 ו-2 בפטמת לטקס ו-One size בפטמת סיליקון.

ראה את כל מוצצי דה ליוקס שלנו כאן 

 

פטמה סימטרית

מוצצי ביבס עם פטמה סימטרית שטוחה בצורת טיפה, מתאימים לתינוקות המעדיפים את צורת הפטמה הסימטרית. הפטמה בצורת טיפה מעודדת הנחת לשון וטכניקת מציצה שבה הלשון שטוחה ולוחצת את המוצץ שטוח אל החך ולתינוק אין צורך לינוק חזק כמו בפטמה עגולה כדי שהמוצץ ישוטח בתוך הפה.

 

כמו המוצצים האחרים של ביבס, הפטמה מצוידת בשסתום, שמוציא אוויר כשהתינוק נסגר על הפטמה. מערכת אוורור זו גורמת לאוויר מתוך הפטמה להידחף החוצה דרך השסתום ובכך לשטח את הפטמה לצורה טבעית המדמה את צורת הפה של התינוק. השסתום הינו גם הסיבה להצטברות המים בתוך הפטמה לאחר ניקוי וחיטוי. אם זה המקרה, פשוט שטחו את הפטמה כדי להוציא את עודפי המים.

 

ביבס מציעים שלושה עוגנים שונים עם הפטמות הסימטריות בצורת טיפה שטוחה – כדי לספק את הביקוש למראה חיצוני וגם לחומר הפטמות:

 

סיופרים  הוא מוצץ עם בסיס רחב יחודי של ביבס. העוגן מעוצב בקפידה עם חורים גדולים בכל צד כדי להבטיח מגע מינימלי עם העור הרגיש והעדין מסביב לפה של התינוק, מה שאומר פחות סיכוי להצטברות לחות מהרוק שעלול לגרום לפריחה. הבסיס מגיע בשני גדלים שונים התואמים את גודל הפטמה. ככל שהפטמה גדולה יותר – כך הפלסטיק גדול יותר. הפטמה מגיעה גם בלטקס וגם בסיליקון. זמין במידות 1 ו-2.

 

ראה את כל מוצצי סיופרים  שלנו כאן 

 

קולור הוא הדגם הותיק והפופולרי של ביבס שקיים בשוק כבר למעלה מ-40 שנה. יש לו עוגן עגול ייחודי עם שלושה פתחי אוורור וידית עגולה בצורת טבעת עם חריטת לוגו. העוגן תוכנן בקפידה כדי להימנע ממגע עם עור רגיש ועדין סביב פיו של התינוק ובכך למנוע הצטברות לחות. הבסיס מגיע במידה אחת ללא קשר לגודל הפטמה. 

לאינפיניטי יש עוגן רחב עם חורים בכל צד למניעת פריחה הנגרמת מרוק ולחות. העיצוב נוצר ממעגלים השזורים זה בזה, המסמלים את מעגל החיים, האין סוף והנצח. הבסיס מגיע בשני גדלים שונים התואמים את גודל הפטמה. ככל שהפטמה גדולה יותר – כך העוגן גדול יותר. הפטמה מגיעה רק בסיליקון ובעלת תבנית חדשנית המחזקת את החומר. אינפיניטי זמין בגדלים 1 ו-2.

 

פטמה אנטומית

סוג אחרון הוא הפטמה האנטומית או האורטודונטית המעוקלת בחלק העליון להתאמה טבעית לחיך התינוק עם קצה זוויתי להתמקמות קלה של הלשון. החלק העליון המעוגל מקדם מיקום הלשון וטכניקת היניקה שבה הצדדים של הלשון כאילו מחבקים את הפטמה, בדומה למה שקורה במהלך ההנקה. הקצה הזוויתי מאפשר לתינוק לא לינוק חזק כמו בפטמה עגולה כדי שהמוצץ ישוטח בתוך הפה.

 

המוצץ מצויד בשסתום, המשחרר אוויר כאשר התינוק נסגר על הפטמה. מערכת אוורור זו גורמת לאוויר מתוך הפטמה להידחף החוצה דרך השסתום ובכך לשטח את הפטמה לצורה טבעית בצורת חלל הפה של התינוק. השסתום הינו גם הסיבה להצטברות המים בתוך הפטמה לאחר ניקוי וחיטוי. אם זה המקרה, פשוט שטחו את הפטמה כדי להוציא את עודפי המים.

 

ביבס מציעים שלושה עוגנים שונים עם הפטמה האורטודונטית:

 

קוטיור תוכנן במיוחד כדי להידמות לפרפר, כך שקל לראות לאיזה כיוון המוצץ צריך להיות מסובב בפיו של התינוק. העוגן מעוצב בקפידה עם חורים גדולים בכל צד כדי להבטיח מגע מינימלי עם העור הרגיש והעדין מסביב לפה של התינוק, מה שאומר פחות סיכוי להצטברות לחות מהרוק שעלול לגרום לפריחה. הבסיס מגיע בשני גדלים שונים התואמים לגודל הפטמה. ככל שהפטמה גדולה יותר – כך הבסיס גדול יותר. הפטמה האנטומית מגיעה גם בלטקס וגם בסיליקון. קוטיור זמין במידות 1 ו-2.

 

ראה את כל מוצצי הקוטיור שלנו כאן 

 

קולור הוא הדגם הותיק והפופולרי של ביבס שקיים בשוק כבר למעלה מ-40 שנה. יש לו את עוגן עגול ייחודי עם שלושה פתחי אוורור וידית עגולה בצורת טבעת עם חריטת לוגו. הבסיס תוכנן בקפידה כדי להימנע ממגע עם עור רגיש ועדין סביב פיו של התינוק ובכך למנוע הצטברות לחות. העוגן מגיע במידה אחת ללא קשר לגודל הפטמה. קולור זמין במידה 1 ו-2.

 

לאינפיניטי יש עוגן רחב עם חורים בכל צד למניעת פריחה הנגרמת מרוק ולחות. העיצוב נוצר ממעגלים השזורים זה בזה, המסמלים את מעגל החיים, האין סוף והנצח. הבסיס מגיע בשני גדלים שונים התואמים את גודל הפטמה. ככל שהפטמה גדולה יותר – כך העוגן גדול יותר. הפטמה מגיעה רק בסיליקון ובעלת תבנית חדשנית המחזקת את החומר. אינפיניטי זמין בגדלים 1 ו-2.

 

לא בטוחים באיזה מוצץ לבחור?

תינוקות שונים ויש להם צרכים והעדפות שונות. נסו צורות וגדלים שונים כדי למצוא את ההתאמה המושלמת לתינוק שלכם.

 

מדריך איכות המוצצים

 ביבס מייחסים חשיבות עליונה לאיכות. החברה עושה כמיטב יכולתה כדי להבטיח שכל לקוח מקבל חווית קנייה אמיתית ומספקת. כדי להבטיח איכות, ביבס הכינו את ההנחיות הבאות שתוכלו לשמור על המוצרים שלכם לאורך הזמן.

 

אחסון מוצרי לטקס וסיליקון

מוצרי לטקס וסיליקון תמיד צריכים להיות מאוחסנים באריזה סגורה. זה אומר שהמוצצים תמיד צריכים ליהמכר באריזות פלסטיק או שקיות מאושרות מזון. אין מכירת מוצצי ביבס ללא אריזה! זה נובע גם מסיבות היגייניות וגם בשל משך הזמן והתפוגה.

יש לאחסן את המוצרים בחדר אחסון יבש, נטול אבק וללא כפור עם טמפרטורת סביבה בין 5°C ל-25°C.

אין לחשוף את המוצרים לאור שמש ישיר.

יש להימנע מהשפעות מזיקות כמו לחות או אור שמש ישיר מאחר והם עלולים להרוס את המוצרים.

מוצצים העשויים מלטקס או סיליקון עלולים להיות מזוהמים אם כן מאוחסנים יחד עם גומי או פלסטיק המכילים ניטרוזמינים,PAHs, פתלטים וכו’. גם גזי פליטה של ​​מנועים יכולים לגרום נְגִיעוּת. יש להימנע מזיהומים כאלה.

 

עדיף להשתמש לפני

במידה ותנאי האחסון היו בהתאם להנחיות, תוקף מוצצי לטקס הינו שנתיים מיום הייצור ומוצצי סיליקון – 5 שנים.

 

תתחדשו וברכות על רכישת מוצץ ביבס!

אנחנו רוצים שתחוו ותעריכו כל רגע שיש לכם עם הקטן שלכם, ואנחנו בכנות מאמינים שהשימוש במוצצי ביבס הינו המפתח לרוגע ושלווה של הבייבי שלכם. המדריך הזה מיועד לכל אלה שרוצים להבטיח את איכות המוצצים ולדעת כיצד אפשר לזהות את מוצץ ביבס המקורי. כאשר אתם קונים מוצץ ביבס בבקשה תמיד תזכרו לעשות דברים הבאים:

מבחן משיכה

כדי לבדוק את המוצץ, משכו את הפטמה לכל הכיוונים ובדוקו אותו בקפידה לפני השימוש. החליפו את המוצץ עם הופעת סימני התיישנות או נזק ראשוניים.

החלפה

החליפו מוצץ כל 4-6 שבועות מטעמי בטיחות והיגיינה. אם לילדכם בקעו כבר שיניים, אנא תהיו יותר זהירים ושימו לב לסימני נזק או היחלשות החומר.

ניקוי

לפני השימוש הראשון, יש לחטא את המוצץ באמצעות טבילה במים רותחים למשך 5 דקות. 

 

לטקס לעומת סיליקון

לטקס הוא חומר טבעי ומושפע מאור השמש, טמפרטורות גבוהות, ולחות שמאיצים את תהליך ההזדקנות החומר. בדוקו תמיד את המוצץ לפני השימוש.

אם אתם חווים שינויים במשטח, שינויים בגודל וצורה, או קרע בחומר יש להחליף את המוצץ.

מכיוון שלטקס הוא חומר טבעי, עשוים להתרחש גם שינויים בצבע. סיליקון הוא חומר היפואלרגני המיוצר באופן תעשייתי, חסר ריח, ונייטרלי בטעם הידוע בטהרתו. פטמת סיליקון  השקופה אינה רכה כמו לטקס, אך היא שומרת על צורתה, ויכולה לעמוד בטמפרטורות גבוהות.

מה לא לעשות:

  • אין להשאיר מוצצי לטקס באור שמש ישיר.
  • אין להכניס את המוצצים למדיח הכלים.
  • אין להשתמש בסטריליזטור UV למוצצי לטקס.
  • אין להקפיא את המוצצים.

על מה לשים לב?

תקנים ואישורים

כל המוצצים של ביבס נקיים ב-100% מ-BPA, PVC ופתלטים. הֵם כולם מעוצבים ומיוצרים בדנמרק/האיחוד האירופי. יתר על כן, כולם מוסמכים להתאים להנחיית האיחוד האירופי הנוגעת לבטיחות, בריאות, וסביבה: EN 1400+A2. בשוק צפון אמריקה המוצצים עוברים בדיקות נוספות וכולם מוסמכים בהתאם לתקן ASTM F963 + 17.

 

למוצצים של ביבס יש את המאפיינים הבאים:

 

לוגו על הפטמה

ביבס עובדים כעת על החלת הלוגו של BIBS על כל הפטמות. למרות זאת, פטמה ללא הלוגו של BIBS אינו סימן לכך שמדובר בחיקוי. זה כיוון שעדיין לא יושם העיצוב החדש על כל פטמות המוצצים.